Free songs
header_good

Diomar (PL)

Montaż anten satelitarnych. Instalacje TV-SAT.

Oferta Diomar

diomarpl-oferta

Stacje czołowe

Stacje czołowe

Optyka CATV

Optyka CATV

Multiswitche

Multiswitche

Rack-SAT

Rack-SAT

Satelitarne systemy nadawcze

diomarpl_1_satelitarne_systemy_nadawcze

Telewizyjne instalacje zbiorowe

diomarpl_2_telewizyjne_instalacje_zbiorowe

Hotelowe instalacje TV

diomarpl_3_hotelowe_instalacje_tv

Teletechnika

diomarpl_4_teletechnika

Instalacje telewizji kablowej

diomarpl_5_instalacje_telewizji_kablowej
Diomar_stopka_v3_300

Specjalizujemy się w technice telewizji kablowej i satelitarnej od 1992 roku.

Nasza oferta obejmuje pełen asortyment sprzętu do budowy nowoczesnych systemów teletechnicznych zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM BUDYNKOWYM, którego tekst został opublikowany w Dzienniku Ustaw nr 1289 z 2012 roku, i które zostało odpowiednio ZINTERPRETOWANE przez Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki.

UWAGA! Niespełnienie WYTYCZNYCH Rozporządzenia grozi odpowiedzialnością karną. Szczegóły w OPINII PRAWNEJ opracowanej przez Kancelarię dr Krystian Ziemski & Partners oraz w korespondencji pomiędzy MIR a PIRC: List 1 i List 2.

Więcej na stronie www.rozporzadzeniebudynkowe.pl

Specjaliści w naszej firmie dysponują wysokiej klasy analizatorami widma firmy (do 22 GHz Hewlett Packard, Televes itd.) oraz profesjonalnymi przyrządami pomiarowymi i specjalistycznymi narzędziami.

Posiadają aktualne szkolenia BHP oraz badania lekarskie uprawniające do prac na wysokościach.
Dysponujemy również aktualnymi uprawnieniami elektrycznymi do montażu, pomiarów i dozoru.

2.104_realizacja_dla_Cyfrowego_Polsatu_1

Stacje czołowe firmy WISI Communications GmbH & Co.

Coraz więcej programów zmienia kompresję wizji z MPEG2 na MPEG4, wkrótce nadawcy telewizyjni zaczną wyłączać programy w jakości standardowej SD i będą udostępniać tylko programy w jakości HDTV. Proszę zwrócić uwagę, iż programy HDTV często nie mają nadawanej fonii stereofonicznej tylko fonię przestrzenną DOLBY DIGITAL i DOLBY DIGITAL PLUS.

tangram_r

Stacja czołowa TANGRAM

To nowoczesna stacja czołowa stworzona na potrzeby IPTV. Idealnie dopasowuje się do potrzeb klientów, którzy potrzebują konwertować sygnały na IP lub z IP. Budowa modułowa oraz uniwersalne moduły wejściowe pozwalają na konwersję sygnałów z DVB-T/T2/C/S/S2 na IPTV, oraz po przez dedykowane moduły zamianę IPTV na DVB-T/C, analog, FM. Urządzenie to bazuje na sprzętowych rozwiązaniach w stacji czołowej CHAMELEON, jednak wszelkie funkcjonalności dostępne są od razu wraz z dostępnymi modułami. Więcej na tangram.wisi.pl


Stacja czołowa CHAMELEON

To nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie które dopasuje się do potrzeb każdego klienta. Umożliwia konwersję sygnałów wejściowych z różnorodnych źródeł (IP, ASI, DVB-T/T2/C/S/S2) do technologii IPTV, DVB-C, DVB-T, analogowej TV i radia UKF FM. Jako jedne z nielicznych rozwiązań na rynku potrafi konwertować sygnały na wyjściu w dwóch standardach (np. DVB-T + IPTV). Sprzętowo urządzenie jest przystosowane do pracy w każdej konfiguracji. Poszczególne funkcjonalności uruchamiane są programowo po przez zakup licencji a rozbudowa stacji nie wiąże się z koniecznością jednorazowego dużego wydatku. Więcej na chameleon.net.pl

chameleon
Stacja Czołowa CHAMELEON to rozwiązanie nowoczesne ale także sprawdzone i uznane na rynku Polskim i europejskim. Zdobywca prestiżowej międzynarodowej nagrody SCTE oraz Złotego Medalu Poznańskich Targów MEDIA EXPO 2013. Ciągły rozwój stacji pozwala klientom otrzymywać dostęp do najnowszych funkcjonalności.

 • • Uruchom nowe usługi OTT na żywo, wyeliminuj dekodery i rozszerz bazę abonentów poza istniejącą sieć dystrybucji.
 • • Dostarcz usługi IPTV do sieci, w których przesyłanie multicast nie jest możliwe; na przykład na dzierżawionych urządzeniach DSL.
 • • Transkoduj wszystkie lokalne kanały, w tym podstawowe subkanały HD i SD, aby dostarczyć je do dekoderów.
 • • Doświadcz dłuższego cyklu życia produktu z płynną ścieżką migracji do HEVC dzięki aktualizacjom sprzętu.

Optyka CATV

Jednostka optycznej platformy transmisyjnej Optopus:

 • • Szybko wymienialne moduły wymiany ciepła, zasilacze i wentylatory
 • • Mechaniczna płyta tylna do złączy optycznych i elektrycznych umożliwia wymianę modułów bez ponownego oznakowania
 • • W pełni redundantna koncepcja zasilania
 • • Zarządzanie lokalne i zdalne
Optyka CATV

Stacja MyM Pro Micron DOLBY

Stacja MyM Pro Micron DOLBY.

Jest wszechstronnym i nowoczesnym rozwiązaniem opracowanym specjalnie dla najnowszych technologii telewizyjnych. Jest odpowiednia dla operatorów kablowych udostępniających programy w technice analogowej – jako zestaw 6 odbiorników DVB-S2 MPEG4 HD dostosowanych do pracy ciągłej oraz rynku hotelowego – zamiana dotychczasowej hotelowej stacji DVB-S MPEG2 na stację DVB-S2 z obsługą MPEG4 HD. Więcej na wisi.pl


Pola antenowe, ochrona odgromowa i przed przepięciami.

W oparciu o bogatą wiedzę techniczną, ponad dwudziestoletnią praktykę, doświadczoną kadrę inżynierską oraz własne zaplecze techniczne i wparcie technologiczne najlepszych producentów urządzeń projektujemy systemy, dostarczamy urządzenia, instalujemy, serwisujemy ze skróconym czasem reakcji satelitarne systemy nadawcze dla stacji telewizyjnych, radiowych i telekomunikacji (profesjonalne pola antenowe wraz z ochroną odgromową oraz ochroną przed przepięciami) z zastosowaniem anten do 3m oraz anten powyżej 3m do 9m.

Specjalizujemy się również w projektowaniu i dostawie cyfrowych stacji czołowych oraz sieci dystrybucyjnych. Dysponujemy zapasami profesjonalnych anten i konstrukcji, również używanych z gwarancją parametrów technicznych.

pole_antenowe_diomar_1
anteny_prodelin_diomar

W ostatnim czasie w Polsce występują ekstremalne zjawiska pogodowe związane z bardzo silnymi wiatrami, które mogą spowodować uszkodzenia lub nieprawidłową pracę systemów antenowych. Ponadto aktualne warunki pogodowe sprzyjają wystąpieniu opadów lepkiego śniegu lub marznącego deszczu, który na powierzchni luster anten satelitarnych może spowodować powstanie trudnej do usunięcia warstwy lodu skutecznie zakłócającego prawidłowy odbiór sygnałów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą profesjonalnych anten satelitarnych, które zapewnią:

 • • wytrzymałość mechaniczną na ekstremalnie silne wiatry do 200km/h lub nawet większe,
 • • stabilną pracę przy silnych porywistych wiatrach do 80km/h,
 • • skuteczne i ekonomiczne w eksploatacji systemy odladzania luster anten satelitarnych,
 • • bardzo dobre parametry odbioru sygnałów w wieloletniej eksploatacji i przy zmiennych warunkach pogodowych

Ograniczniki przepięć chroniące stację czołową

Zgodnie w wymaganiami norm należy dodatkowo zamontować ograniczniki przepięć chroniące stację czołową, wzmacniacze i pozostałą część instalacji wewnętrznej. Najlepszym miejscem montażu tych ograniczników jest punkt wejścia kabli do budynku. Ograniczniki oczywiście muszą być połączone z uziemieniem.

Do uziemiania układów ochrony przed przepięciami należy wykorzystać instalację wyrównania potencjałów (PE) budynku, a nie instalację odgromową.

Polecamy oferowanie przez nas profesjonalne szafki w specjalnym wykonaniu z zainstalowanymi elementami ochrony przed przepięciami zarówno dla kabli sygnałowych jak i zasilających z zastosowaniem np.:

 • • ograniczników przepięć DEHNgate DGA FF TV nr. kat. 909 703
 • • ograniczników przepięć, zestaw DEHNgate DGA GFF TV nr. kat.909 705 (909 703 + 909 704)
szafka-z-zabezpieczeniami-przeciwprzepieciowymi_r
szafka_diomar

Układ z zabezpieczeniami przed przepięciami

Został zaprojektowany jako gotowa skrzynka wyposażona w odpowiednią ilość ochronników (w zależności od konfiguracji systemu).

Montaż ograniczników przed przepięciami jest zrealizowany najczęściej na jednej szynie w dedykowanej obudowie. Przykład montażu szafki i prowadzenia kabli z ochronnikami na szynie poziomej są przedstawiony na fotografii obok.

Więcej na:

oraz na:


Nowoczesne systemy multiswitchowe

Oferujemy pełen asortyment sprzętu do budowy nowoczesnych systemów multiswitchowych spełniających wymagania techniczne określone w najnowszym Rozporządzeniem Budynkowym obowiązującym od 23 lutego 2013r:

• profesjonalnie zaprojektowane i wykonane pola antenowe uwzględniające instalacje odgromowe oraz elementy ochrony przed przepięciami systemów antenowych TV satelitarnej i naziemnej.

zintegrowane okablowania teletechniczne z wykorzystaniem kabli koncentrycznych, skrętki i światłowodu do każdego lokalu

• węzły dystrybucyjne wykorzystujące systemy multiswitchowe, które umożliwiają pełny dostęp do sygnałów satelitarnych min. z dwóch najbardziej popularnych satelitów np. HotBird-a i Astry oraz sygnałów cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T i radia. Ułatwiają one łatwe podłączenie się do węzła dystrybucyjnego wielu operatorom kablowym oraz integrację z instalacjami telekomunikacyjnymi, alarmowymi i domofonowymi.

Dla usprawnienia wykonywania instalacji zgodnych z Rozporządzeniem Budynkowym, DIOMAR oferuje system tzw. RACK-SAT, który jest kompletnym i funkcjonalnym Punktem Styku umożliwiającym podłączenie sieci publicznej, pola antenowego oraz okablowania budynkowego składającego się z następujących elementów:

reack-sat-diomar-2
reack-sat-diomar-1
 • budynkowe okablowanie światłowodowe – co najmniej 2 włókna jednomodowe,
 • budynkowe okablowanie symetryczne – co najmniej 2 kable UTP kat.5 (w tym dla instalacji wejściowej sygnalizacji dzwonkowej lub domofonowej),
 • budynkowe okablowanie koncentryczne – co najmniej 2 kable współosiowe: dla antenowej instalacji zbiorowej oraz operatora telewizji kablowej,
 • okablowanie dla podłączenia pola antenowego,
 • sygnalizacja alarmowo-przyzywowa dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

Punkt Styku (punkt kolokacji urządzeń) o nazwie RACK-SAT jest montowany w dedykowanym pomieszczeniu technicznym lub w wersji zamykanej w wyznaczonym miejscu. Zapewnia połączenie wewnętrznych instalacji telekomunikacyjnych z publiczną siecią telekomunikacyjną. RACK-SAT został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dobór i instalacja produktów do budowy systemów TV oferowanych przez DIOMAR jest poparta certyfikatami ASTRA CEE, przedstawiciela na Europę Środkowo-Wschodnią operatora satelitarnego SES z siedzibą w Luxemburgu.

Przykładowe, duże instalacje multiswitchowe

Pracują bezawaryjnie od wielu lat w zespole budynków Qbik przy ul. Woronicza w Warszawie, w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu, w Miasteczku ORANGE przy Al. Jerozolimskich oraz bardzo duże systemy multiswitchowe dla fabryki dekoderów Cyfrowego Polsatu, dla produkcji tunerów Firmy Samsung i wiele innych. Więcej informacji na temat produktów oraz przykładowe Fotoreferencje.

Zaufali nam między innymi:

Aster, CANAL+ Cyfrowy, Cyfrowy Polsat, Multimedia Polska, Polskie Radio, Samsung, Telewizja Polska, Telewizja Polsat, Telewizja Puls, TVN a także inni Operatorzy Telewizji Kablowej, Nadawcy Radiowi i Telewizyjni oraz obiekty hotelowe i ośrodki szkoleniowe na terenie RP, fabryki sprzętu elektronicznego, Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe, Zarządcy i Właściciele obiektów hotelowych i biurowych, Administratorzy budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych.

Nagroda-2013-06-07-ZlotaASTRA

UE_stopka_3

RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link