Free songs
header_good

Telewizja dla biur

Czy obecnie istnieje coś takiego, jak stacja czołowa TV dla biurowca?

Czy rzeczywiście najemcy budynku biurowego oczekują, że będą odbierać sygnał telewizyjny ?

Z naszego doświadczenia wynika, że właściwym rozwiązaniem jest odpowiedni system multiswitchowy, uzupełniony o kilka, kilkanaście niekodowanych programów TV.


telewizja_dla_biur_1


W trakcie budowy budynku biurowego trudno jest określić potrzeby najemców w zakresie instalacji telewizyjnej.

Są firmy, które w ogóle nie potrzebują tego sygnału, ewentualnie pojedyncze przyłącze sygnału satelitarnego dla dekodera zainstalowanego np. w jednym z gabinetów. Są też takie firmy, które potrzebują sygnału TV do kilku lub kilkunastu punktów odbioru, np. biura maklerskie korzystające z serwisu Reuters z notowaniami giełdowymi i wreszcie są firmy działające na rynku mediów, które mogą potrzebować kilkadziesiąt a nawet kilkuset punktów odbioru sygnału TV oraz części dachu dla anten.

Jeżeli w biurowcu mieści się kilka różnych firm, nie ma uzasadnienia dla przetwarzania jakichkolwiek programów kodowanych. W takim przypadku administracja budynku będzie ponosić koszty opłat licencyjnych, lecz będzie jej trudno odzyskać te koszty od poszczególnych najemców i zawsze będzie to element niepotrzebnej dyskusji.

W naszej ocenie lepiej jest dostarczyć do najemców sygnał zakodowany i pozostawić im problem ponoszenia opłat za dekodowanie poszczególnych programów. Jak zatem prawidłowo wykonać instalację TV w budynku biurowym, bez zbędnego wydawania pieniędzy na urządzenia, z których nikt nie będzie korzystał, a jednocześnie zapewnić szerokie możliwości rozbudowy i adaptacji zgodnie z potrzebami poszczególnych najemców ?

Nasza propozycja to wykonanie pionowej struktury dystrybucji sygnałów TV i satelitarnych oraz wstępne przygotowanie do podłączenia kilku punktów odbiorczych na każdej kondygnacji, z możliwością elastycznej rozbudowy do dużego systemu.


telewizja_dla_biur_2


Trzonem całej instalacji jest pionowa struktura okablowania dystrybucyjnego dla sygnałów z satelitów Hot Bird + Astra oraz telewizji naziemnej. Na każdej kondygnacji znajduje się odgałęzienie sygnałów, które umożliwia dalszą elastyczną rozbudowę. Wysoką jakość sygnałów satelitarnych zapewniają dwie profesjonalne anteny (najlepiej z ogrzewaniem luster) natomiast sygnały TV naziemnej powinny być przetwarzane w technologii cyfrowej DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial).

Korzystając ze sprawdzonej technologii firmy WISI Communications, proponujemy wybudowanie nowoczesnej struktury dystrybucyjnej w oparciu o wzmacniacze, multiswitche i inne niezbędne elementy, z których każdy spełnia wymóg ekranowania elektromagnetycznego w klasie A.

W rezultacie cała instalacja jest szczelna elektromagnetycznie i odporna na wnikanie zakłóceń z zewnątrz, co staje się coraz większym problemem w erze gwałtownego rozwoju komunikacji elektronicznej.

Osobnym zagadnieniem jest stacja czołowa TV w budynku biurowym.

Proponujemy, aby wyposażenie stacji ograniczyć do niezbędnego minimum związanego z przetwarzaniem programów naziemnych. Jeżeli na danym obszarze jeszcze nie ma dostępnego sygnału DVB-T, wówczas niezbędne jest stosowanie analogowych przemienników częstotliwości.

Stosowanie przemienników mogących pracować tylko z programami analogowymi nie ma uzasadnienia, gdyż w 2013 roku zostanie wyłączony ostatni nadajnik analogowy w Polsce i takie urządzenia staną się bezużyteczne. Ewentualne przetwarzanie kilku programów satelitarnych w stacji czołowej należy również wykonać do technologii DVB-T.

W naszej ocenie stosowanie paneli z analogowym modulatorem PAL jest już technologicznie przestarzałe i nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Panel cyfrowy DVB-T może przetwarzać kilka programów satelitarnych a panel analogowy PAL tylko jeden program. Nie należy rozważać niższej jednostkowej ceny panelu analogowego, lecz policzyć ich łączną wartość i zestawić ten koszt z podobną funkcjonalnością stacji cyfrowej DVB-T.


telewizja_dla_biur_3


Firma WISI Communications posiada w ofercie panel cyfrowy OV 75M, który pozwala np. na odebranie dwóch transponderów satelitarnych, wybranie kilku niekodowanych programów TV, a następnie utworzenie multipleksu cyfrowego DVB-T z tymi programami. W efekcie jeden panel cyfrowy DVB-T zastępuje 5-7 paneli z modulatorami analogowymi.

Funkcjonowanie biurowca wysoko stawia poprzeczkę wymagań w stosunku do wszystkich rozwiązań technologicznych. Nowoczesna technologia firmy WISI Communications oraz nasze doświadczenie dają gwarancję wieloletniej prawidłowej pracy każdego systemu telewizyjnego, spełniając w ten sposób oczekiwania naszych Klientów.


RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link