Free songs
header_good

Dystrybucja sygnałów

W dystrybucji sygnałów bardzo ważnym zagadnieniem jest zapewnienie prawidłowego poziomu sygnału dla każdego odbiornika satelitarnego.

W tym celu proponujemy wykonanie kaskad rozgałęźników satelitarnych o odpowiednio dużej liczbie portów wyjściowych dla każdej polaryzacji. Należy zaplanować prawidłowy poziom mocy sygnału na każdym wyjściu, w tym celu stosuje się wzmacniacze satelitarne lub multiswitche przelotowe z aktywnymi torami sygnałowymi SAT-IF, które kompensują tłumienia wnoszone przez kable i kaskady rozgałęźników. W instalacjach zbudowanych przy użyciu wyłącznie odbiorników profesjonalnych zaleca się zastosowanie wzmacniaczy sygnałów SAT-IF.

Dla większości instalacji proponujemy stosowanie wzmacniaczy satelitarnych DY 50A z zasilaczami DY 55.

Wzmacniacze te zapewniają wzmocnienie 24dB dla każdego z czterech torów sygnałowych SAT-IF przy prekorekcji 7 dB. Można również zastosować wzmacniacz DY 90, który zawiera w sobie 8 torów sygnałowych SAT-IF i dzięki temu może obsługiwać jednocześnie 2 konwertery Quattro. W przypadku bardzo dużych instalacji lub gdy wymagania na jakość sygnału są bardzo wysokie, zalecamy użycie niskoszumnych wzmacniaczy VS 94. Jeden wzmacniacz obsługuje 2 tory sygnałowe SAT-IF i w każdym z nich zapewnia wzmocnienie do 32dB przy prekorekcji 7 lub 13 dB.


dystrybucja_sygnalow_1


Nowoczesne systemy multiswitchowe

Firma WISI Communications jest niekwestionowanym liderem w technologii dystrybucji sygnałów satelitarnych i profesjonalnych systemów multiswitchowych. Wszystkie elementy systemów dystrybucji sygnałów satelitarnych są wykonane z najwyższą precyzją i gwarantują najlepsze parametry wśród rozwiązań spotykanych na rynku. Więcej tutaj w pliku .PDF.

Każdy multiswitch jest zamontowany w obudowie wykonanej z odlewu ciśnieniowego, dzięki czemu jest zagwarantowane ekranowanie w najwyższej klasie A ochrony elektromagnetycznej. Najnowocześniejsze elementy elektroniczne oraz czterowarstwowe płytki drukowane zapewniają wysoką jakość przetwarzania sygnałów w każdym urządzeniu.

Jakość multiswitchy WISI Communications zyskała uznanie wiodącego operatora satelitarnego SES Astra.

Czy znają Państwo inne multiswitche, oznaczone logo SES Astra ?
Czy znajdą Państwo unikalny numer seryjny na innych multiswitchach ?
Czy będzie to produkt oznaczony „Made in Germany” ?


dystrybucja_sygnalow_2


System multiswitchowy musi być bardzo niezawodny i łatwy w obsłudze serwisowej.

Firma WISI Communications wprowadziła szereg innowacji, które trudno znaleźć w innych podobnych produktach. Przede wszystkim wewnętrzne układy sterujące kontrolują, czy chociaż jeden użytkownik korzysta z sygnału – jeżeli nie, wówczas zasilanie konwertera zostanie odłączone w celu minimalizacji zużycia energii elektrycznej. Zamiast 18W multiswitch będzie zużywać tylko 5W. Proszę policzyć, ile Państwo oszczędzą w ten sposób: Jeżeli przyjmiemy, że instalacja multiswitchowa pracuje aktywnie przez 12 godzin a przez pozostałe 12 godzin jest bezczynna, wówczas w ciągu doby oszczędzimy 12h x 13W = 156W a w ciągu roku będzie to 156W x 365 dni = 56,94kW ! Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają nie tylko chronić środowisko, ale równocześnie znacząco wydłużają czas eksploatacji multiswitcha i konwertera i w efekcie system antenowy staje się bardzo niezawodny. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu zasilacz ulegnie awarii, wówczas w trybie awaryjnym można podłączyć zasilacz zewnętrzny (są specjalne wejścia DC) a uszkodzony zasilacz można łatwo odkręcić i wysłać do naprawy serwisowej. Wysoka jakość wykonania zasilaczy oraz skuteczne zabezpieczenia przeciwzwarciowe sprawiają jednak, że takie działania serwisowe są omawiane wyłącznie w teorii.

Multiswitche firmy WISI Communications są praktycznie niezawodne

Dodatkowe wejście DC jest stosowane w systemach profesjonalnych, gdy klient wymaga redundantnego zasilania.


MultiswitcheWISI-Kaskada-1000


Multiswitche firmy WISI Communications to jakość, nowoczesność i niezawodność.

Uniwersalna konstrukcja poszczególnych urządzeń pozwala na zbudowanie dowolnego systemu multiswitchowego, dystrybuującego sygnały z jednego, dwóch lub czterech satelitów.

Koncepcja całego systemu opiera się na modułowym wykorzystaniu wspólnych elementów i w ten sposób posługiwaniu się zaledwie kilkoma typami urządzeń, które bardzo łatwo można rekonfigurować do aktualnych potrzeb.

Technologia zastosowana w multiswitchach WISI Communications pozwala na wprowadzenie sygnału z sieci TV kablowej przy jednoczesnym zachowaniu dwukierunkowej transmisji dla Internetu i telefonii VoIP. Są to urządzenia dostosowane do nowoczesnych usług komunikacji szerokopasmowej, już dziś spełniające przyszłe oczekiwania użytkowników tych systemów.