Free songs
header_good

Dystrybucja sygnałów

W dystrybucji sygnałów bardzo ważnym zagadnieniem jest zapewnienie prawidłowego poziomu sygnału dla każdego odbiornika satelitarnego.

W tym celu proponujemy wykonanie kaskad rozgałęźników satelitarnych o odpowiednio dużej liczbie portów wyjściowych dla każdej polaryzacji. Należy zaplanować prawidłowy poziom mocy sygnału na każdym wyjściu, w tym celu stosuje się wzmacniacze satelitarne lub multiswitche przelotowe z aktywnymi torami sygnałowymi SAT-IF, które kompensują tłumienia wnoszone przez kable i kaskady rozgałęźników. W instalacjach zbudowanych przy użyciu wyłącznie odbiorników profesjonalnych zaleca się zastosowanie wzmacniaczy sygnałów SAT-IF.

Dla większości instalacji proponujemy stosowanie wzmacniaczy satelitarnych DY 50A z zasilaczami DY 55.

Wzmacniacze te zapewniają wzmocnienie 24dB dla każdego z czterech torów sygnałowych SAT-IF przy prekorekcji 7 dB. Można również zastosować wzmacniacz DY 90, który zawiera w sobie 8 torów sygnałowych SAT-IF i dzięki temu może obsługiwać jednocześnie 2 konwertery Quattro. W przypadku bardzo dużych instalacji lub gdy wymagania na jakość sygnału są bardzo wysokie, zalecamy użycie niskoszumnych wzmacniaczy VS 94. Jeden wzmacniacz obsługuje 2 tory sygnałowe SAT-IF i w każdym z nich zapewnia wzmocnienie do 32dB przy prekorekcji 7 lub 13 dB.


dystrybucja_sygnalow_1


Nowoczesne systemy multiswitchowe

Firma WISI Communications jest niekwestionowanym liderem w technologii dystrybucji sygnałów satelitarnych i profesjonalnych systemów multiswitchowych. Wszystkie elementy systemów dystrybucji sygnałów satelitarnych są wykonane z najwyższą precyzją i gwarantują najlepsze parametry wśród rozwiązań spotykanych na rynku. Więcej tutaj w pliku .PDF.

Każdy multiswitch jest zamontowany w obudowie wykonanej z odlewu ciśnieniowego, dzięki czemu jest zagwarantowane ekranowanie w najwyższej klasie A ochrony elektromagnetycznej. Najnowocześniejsze elementy elektroniczne oraz czterowarstwowe płytki drukowane zapewniają wysoką jakość przetwarzania sygnałów w każdym urządzeniu.

Jakość multiswitchy WISI Communications zyskała uznanie wiodącego operatora satelitarnego SES Astra.

Czy znają Państwo inne multiswitche, oznaczone logo SES Astra ?
Czy znajdą Państwo unikalny numer seryjny na innych multiswitchach ?
Czy będzie to produkt oznaczony „Made in Germany” ?


dystrybucja_sygnalow_2


System multiswitchowy musi być bardzo niezawodny i łatwy w obsłudze serwisowej.

Firma WISI Communications wprowadziła szereg innowacji, które trudno znaleźć w innych podobnych produktach. Przede wszystkim wewnętrzne układy sterujące kontrolują, czy chociaż jeden użytkownik korzysta z sygnału – jeżeli nie, wówczas zasilanie konwertera zostanie odłączone w celu minimalizacji zużycia energii elektrycznej. Zamiast 18W multiswitch będzie zużywać tylko 5W. Proszę policzyć, ile Państwo oszczędzą w ten sposób: Jeżeli przyjmiemy, że instalacja multiswitchowa pracuje aktywnie przez 12 godzin a przez pozostałe 12 godzin jest bezczynna, wówczas w ciągu doby oszczędzimy 12h x 13W = 156W a w ciągu roku będzie to 156W x 365 dni = 56,94kW ! Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają nie tylko chronić środowisko, ale równocześnie znacząco wydłużają czas eksploatacji multiswitcha i konwertera i w efekcie system antenowy staje się bardzo niezawodny. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu zasilacz ulegnie awarii, wówczas w trybie awaryjnym można podłączyć zasilacz zewnętrzny (są specjalne wejścia DC) a uszkodzony zasilacz można łatwo odkręcić i wysłać do naprawy serwisowej. Wysoka jakość wykonania zasilaczy oraz skuteczne zabezpieczenia przeciwzwarciowe sprawiają jednak, że takie działania serwisowe są omawiane wyłącznie w teorii.

Multiswitche firmy WISI Communications są praktycznie niezawodne

Dodatkowe wejście DC jest stosowane w systemach profesjonalnych, gdy klient wymaga redundantnego zasilania.


MultiswitcheWISI-Kaskada-1000


Multiswitche firmy WISI Communications to jakość, nowoczesność i niezawodność.

Uniwersalna konstrukcja poszczególnych urządzeń pozwala na zbudowanie dowolnego systemu multiswitchowego, dystrybuującego sygnały z jednego, dwóch lub czterech satelitów.

Koncepcja całego systemu opiera się na modułowym wykorzystaniu wspólnych elementów i w ten sposób posługiwaniu się zaledwie kilkoma typami urządzeń, które bardzo łatwo można rekonfigurować do aktualnych potrzeb.

Technologia zastosowana w multiswitchach WISI Communications pozwala na wprowadzenie sygnału z sieci TV kablowej przy jednoczesnym zachowaniu dwukierunkowej transmisji dla Internetu i telefonii VoIP. Są to urządzenia dostosowane do nowoczesnych usług komunikacji szerokopasmowej, już dziś spełniające przyszłe oczekiwania użytkowników tych systemów.


RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link