Free songs
header_good

Konferencja ZTKIG w Srebrnej Górze

W dniach 4-7 maja br. Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza zorganizował Konferencję w Srebrnej Górze z licznym udziałem nadawców TV operatorów telekomunikacyjnych oraz dostawców technologii i sprzętu.

Otwarcia konferencji dokonał prezes Izby dr Włodzimierz Lefik. Dalszą część spotkania poprowadził zastępca prezesa Andrzej Rychlik.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja na temat zmian w nowelizowanej ustawie o ochronie danych osobowych.

Andrzej Fudala z firmy 4TEL PARTNER omówił aspekty prawne w zakresie monitorowania obiektów i obowiązkach dostawców usług telefonicznych w zakresie obsługi osób niesłyszą-cych. Następnie przedstawiciel firm SATLAN szeroko omówił wykorzystanie kabla koncentrycznego do przesyłu danych na etapie ostatniej mili


Zmiana nadawania z MPEG-2 na MPEG-4

W związku ze zmianą technologii nadawania programów telewizyjnych oraz planowanym przez nadawców telewizyjnych wyłączeniu w tym roku transmisji w MPEG-2 i przejście na transmisję MPEG-4, wymagane będą zmiany stacji czołowych dostosowanych do odbioru programów DVB-S2 z dekoderem wizji MPEG-4 HD oraz fonii Dolby Digital. Może się zdarzyć, że program MPEG-4 HD będzie odbierany przez niektóre stacje czołowe tylko jako wizja bez fonii – tzw. nieme kino. O szczegółach napiszemy w terminie późniejszym.


W kolejnym dniu konferencji Krzysztof Sidor z firmy DIOMAR zaprezentował wysokiej jakości ofertę sprzętową firmy WISI Communications gwarantującą bezproblemowe przejście z MPEG-2 do MPEG-4.


Mym Pro Dolby


Omawiane były sprawdzone stacje czołowe MyM Pro Micron Dolby oraz wielokrotnie nagrodzone stacje Compact OH i jej panele OH 77D dostosowane do odbioru programów DVB-S2 MPEG-4 HD z fonią Dolby Digital, pozwalające na przetworzenie takich programów do analogowych kanałów TV.


Stacje te mogą być najbardziej efektywnym kosztowo uzupełnieniem dla już pracujących analogowych stacji czołowych.

Następnie Marian Ogiela przekazał informacje dotyczące utylizacji sprzętu, a przedstawiciel firmy Asheridge Communications Poland omówił wymagania aktywnych elementów sieci TVK Inżynierowie z firmy VECTOR zaprezentowali również cyfrowe i analogowe stacje czołowe w dobie nadchodzących zmian na satelicie. Sławomir Filipowski z firmy WISAT przedstawił nowości w stacjach czołowych firmy TRIAX. Następnego dnia Koordynator Systemu Informacji o Funduszach Europejskich omówił tematy związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych. Firma SGT SA zaprezentowała zintegrowaną platformę cyfrową TV Swoje produkty i rozwiązania dla sieci kablowych zaprezentowali również przedstawiciele firmy GLOBO MULTIMEDIA oraz firmy MATT


Jacek Kosiorek z firmy KOMAX, ekspert w zakresie rozwiązań dla budownictwa wielorodzinnego, omówił tzw. Rozporządzenie Budynkowe w dwa lata po jego wdrożeniu.

Zaprezentował, między innymi, uniwersalny punkt styku z publiczną siecią telekomunikacyjną. W nawiązaniu do konsultacji z Brukselą, Jacek Kosiorek w swojej prezentacji zwrócił również uwagę na wyłączenie DVB-T w Europie w paśmie 470-860 MHz i uruchomienie w tym przedziale LTE.


Przedstawiciele Nadawców zaprezentowali swoje oferty po czym odbyło się zwiedzanie Twierdzy zakończone kolacją grillową.


RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link