Free songs
header_good

Oferta sprzętowa do budowy systemów teletechnicznych zgodnie z wymogami Rozporządzenia Budynkowego

DIOMAR specjalizuje się w technice telewizji kablowej i satelitarnej od 1992r. Nasza oferta obejmuje pełen asortyment sprzętu do budowy nowoczesnych systemów teletechnicznych zgodnie z wymogami Rozporządzenia Budynkowego. Pełna treść tego dokumentu została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 1289 z 2012r. We wszystkich nowych budynkach wielorodzinnych został wprowadzony obowiązek takiego wykonania instalacji teletechnicznych, aby wszyscy mieszkańcy mieli zapewnioną możliwość swobodnego wyboru technologii odbioru telewizji – naziemnej, satelitarnej, kablowej, IPTV. Systemy telewizji naziemnej i satelitarnej tworzą wspólnie budynkowy system multiswitchowy, będący rozwinięciem dawnych instalacji AZART. Konserwatorzy instalacji zbiorowych doskonale wiedzą, że taki budynkowy system multiswitchowy musi być naprawdę niezawodny, gdyż inaczej szybko stanie się bezużyteczny. My wiemy, jak to osiągnąć i umiemy takie instalacje zbudować.

_prodelin_1m2_offset_rx-11

5.29.2_QBIK_MultiswitchePrzygotowaneDoMonta_u

Zajmujemy się systemami multiswitchowymi już od kilkunastu lat.

W tym czasie wykonaliśmy wiele instalacji multiswitchowych nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również w biurowcach, bankach, biurach maklerskich oraz u licznych klientów związanych bezpośrednio z techniką telewizyjną – np. dla centralnego serwisu dekoderów Cyfrowego Polsatu, centrów badawczo-rozwojowych Samsung czy też systemów odbiorczych u nadawców telewizyjnych. Żadna z tych firm nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek problemy z odbiorem i dlatego zaufanie tych Klientów jest dla nas szczególnie cenne.

System multiswitchowy można podzielić na 3 elementy funkcjonalne: anteny odbiorcze, dystrybucję sygnałów oraz węzły multiswitchowe.

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości anteny satelitarne 1,2m prod. PRODELIN (USA), które prawidłowo pracują przy wiatrach o prędkości do 50km/h a mechanicznie wytrzymują wiatry o prędkości do 200km/h. Przykład takiej instalacji antenowej jest przedstawiony na zdjęciu powyżej. Wytrzymałość mechaniczna anteny to nie tylko bardzo szty^wne lustro, ale również jej stabilne mocowanie do podłoża. Dysponujemy pełnym asortymentem stojaków dachowych, ściennych i balastowych, które również mają dokumentację techniczną. Oferowane przez naszą firmę systemy antenowe są bardzo solidne oraz posiadają dokumentację konstrukcyjną, dzięki czemu spełniają również wymogi formalne.

Oprócz wytrzymałości mechanicznej, anteny muszą niezawodnie pracować przez wiele lat ciągłej eksploatacji zarówno przy dużych mrozach, jak i w najbardziej upalne dni.

Tu liczy się wysoka precyzja wykonania lustra anteny i jego stabilność termiczna w szerokim zakresie temperatur otoczenia. Anteny z rynku amerykańskiego są projektowane do pracy w różnorodnych strefach klimatycznych i muszą tak samo dobrze funkcjonować na Alasce, jak i w Kalifornii, więc z powodzeniem sprawdzają się w polskim klimacie. Ważna jest również odporność na korozję oraz zanieczyszczoną atmosferę wielkomiejską lub nadmorską. Lustra anten z laminatu poliestrowo-szklanego są zupełnie niewrażliwe na sól, kwaśne deszcze i inne czynniki destrukcyjne a ocynk ogniowy konstrukcji wsporczej skutecznie chroni przed korozją. Suma wielu zalet tych anten czyni je najlepszym rozwiązaniem dla budynkowych instalacji multiswitchowych.

Kolejnym elementem składowym jest system dystrybucji sygnałów RTV-SAT, którego podstawową funkcją jest dostarczenie wysokiej jakości sygnałów z instalacji antenowej do wszystkich węzłów multiswitchowych. Obecnie dostępne są dwie technologie, bazujące na kablach współosiowych oraz na światłowodach. Okablowanie współosiowe składa się z wiązki 9 kabli i obecnie jest stosowane w mniejszych instalacjach, natomiast okablowanie światłowodowe składa się z 2 lub 3 włókien optycznych i z powodzeniem jest stosowane w większych systemach. W tej części systemu multiswitchowego ważny jest dobór konwerterów, wzmacniaczy sygnału, elementów pasywnych oraz kabli. Zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia, wszystkie elementy muszą spełniać wymóg ekranowania w klasie A, aby zapewnić skuteczną ochronę sygnałów użytecznych przed wnikaniem zakłóceń.


W naszej ofercie znajdą Państwo wzmacniacze DY 90 prod. WISI Communications dedykowane do systemów multiswitchowych, kompletną ofertę rozgałęźników i odgałęźników sygnałów TV-SAT oraz systemy transmisji optycznej.

W konfiguracji systemu światłowodowego należy natomiast zwrócić szczególną uwagę na uzyskanie optymalnej tłumienności sygnału optycznego, dzięki której jakość sygnałów RTV-SAT nie zostanie zauważalnie zdegradowana. Do transmisji sygnału z jednego satelity? jest potrzebne jedno włókno światłowodowe, zatem do transmisji sygnałów z obu satelitów są potrzebne dwa włókna. Sygnały RTV muszą być dosumowane do jednego z sygnałów satelitarnych dlatego np. antena ustawiona na satelitę Astra musi być wyposażona w zestaw typu IRS. Możliwa jest również transmisja sygnałów RTV na 3-cim włóknie optycznym, co wymaga zastosowania oddzielnego nadajnika optycznego.

Węzły multiswitchowe wyposaża się odpowiednio do wymaganej liczby portów wyjściowych.

Koncepcja kaskadowego systemu multiswitchowego firmy WISI Communications została opracowana do budówy dużych instalacji multiswitchowych. Dobór odpowiednio połączonych ze sobą multiswitchy aktywnych i pasywnych pozwala na bardzo elastyczną konfigurację systemu o dowolnej liczbie wyjść abonenckich. Przykład takiego węzła jest przedstawiony na fot. 2. Na górze po prawej stronie jest zainstalowany wzmacniacz DY 90, z którego sygnały są podane na zestaw rozgałęźników satelitarnych oraz 3 kaskady multiswitchy DY 08 + DY 98A, które w tym przykładzie sumarycznie pozwalają na podłączenie do 72 gniazd odbiorczych. Źródłem sygnałów dla tego węzła będą odbiorniki optyczne, dla których pozostawiono miejsce nad wzmacniaczem DY 90.


Integracja różnych systemów teletechnicznych w budynku jak okablowanie światłowodowe, skrętkowe kat. 5 oraz współosiowe włącznie z systemem multiswitchowym stawia przed projektantami wymóg opracowania spójnej koncepcji węzłów dystrybucyjnych. Coraz powszechniejsze staje się stosowanie stojaków i szaf 19 cali, do których łatwo kupić przełącznice optyczne czy panele krosowe sieci LAN. W ofercie DIOMAR znajdą Państwo system RACK-SAT dedykowany do wykonywania instalacji multiswitchowych, który harmonijnie uzupełnia wymagania projektantów i instalatorów. Przykładowe półki i panele krosowe są przedstawione na powyższym zdjęciu.

W ofercie systemu RACK-SAT znajduje się szuflada 1U, w której można zainstalować 2 odbiorniki optyczne SAT + odbiornik optyczny RTV.

Półka ta jest widoczna na samej górze w stojaku. Ta sama szuflada, po zastosowaniu innego panelu frontowego, może być użyta do instalacji wzmacniacza DY 90 lub multiswitcha DY 98A. Uniwersalność konstrukcji pozwala na obniżenie kosztu produkcji takiej szuflady, porównywalnego do ceny zakupu metalowej szafki ściennej. Druga podstawowa półka o wysokości 2U pozwala na instalację wzmacniacza DY 90 oraz zestawu 4-krotnych rozgałęźników satelitarnych. W tej samej szufladzie można dodatkowo zainstalować jeden multiswitch aktywny DY 08. Stosując inny panel frontowy, w tej samej szufladzie można zainstalować zestaw multiswitchy DYOS + DY 9SA i taka wersja tej półki jest widoczna na fotografii. Szuflady są montowane na prowadnicach teleskopowych, co zapewnia łatwą instalację oraz wygodną obsługę serwisową. Uzupełnieniem systemu są panele o wysokości 1U przygotowane do zakończenia kabli abonenckich oraz zawierające zestawy rozgałęźników i odgałęźników RTV-SAT. Dobierając odpowiednią konfigurację elementów składowych, w łatwy sposób można zbudować system multiswitchowy dowolnej wielkości. Taki sam system multiswitchowy, jak na fot. 2, można zainstalować w stojaku 19” o wysokości 16U.

Firma WISI Communications od prawie 20 lat zajmuje się produkcją systemów multiswitchowych i jest w tej dziedzinie niekwestionowanym liderem.

Staranne projektowanie i zautomatyzowana produkcja są kluczem do uzyskania wysokiej jakości produktu, który musi niezawodnie pracować przez wiele lat. Odpowiednie certyfikaty oraz liczne nagrody potwierdzają wysoką jakość tych systemów.

RakSAT-Ready

Chcemy być dla Państwa kompetentnym i wiarygodnym partnerem.


Nasza bogata wiedza techniczna, ponad trzydziestoletnia praktyka, doświadczona kadra inżynierska, własne zaplecze techniczne oraz bieżące wparcie technologiczne najlepszych producentów urządzeń, to tylko niektóre nasze atuty. Jesteśmy ukierunkowani na kompleksowe wsparcie dla naszych Klientów, począwszy od projektu systemu, poprzez jego wykonanie i uruchomienie, a następnie zapewniając wieloletnie wsparcie w trakcie całego okresu eksploatacji. Dla nas najważniejsza jest długofalowa współpraca z naszymi Klientami. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby wszystkie elementy różnorodnych instalacji telewizyjnych oraz teletechnicznych zapewniały wieloletnią bezawaryjną pracę tych systemów, co w bezpośredni sposób przekłada się na zadowolenie Użytkowników tych instalacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi foto-referencjami.


Norma Klasa A

Wykaz aktualnych norm EMC (luty 2013)


Pobierz plik: icon_pdf


RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link