Free songs
header_good

TELETECHNIKA 2018 i Poznań MEDIA EXPO 2018

Od 23 lutego 2013 roku obowiązuje Rozporządzenie Budynkowe, które nakazuje deweloperom wybudowanie w każdym nowym budynku wielorodzinnym instalacji telewizji naziemnej DVB-T i satelitarnej oraz infrastruktury między innymi światłowodowej również dla potrzeb operatorów telekomunikacyjnych.

Daje to prawo wyboru mieszkańcom między ofertą kablówek a korzystaniem z sygnałów z anten telewizji naziemnej i anten satelitarnych skierowanych najczęściej na Eutelsat i Astrę.


W dniach 31.01-2.02 2018 roku, w Centrum Expo XXI w Warszawie, pod patronatem TVP i UKE odbyły się Targi ELEKTROTECHNIKA 2018 oraz Konferencja i Wystawa TELETECHNIKA 2018 pod hasłem: “Nowoczesne instalacje teletechniczne w budynkach wielorodzinnych – 5 lat Rozporządzenia Budynkowego”.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Polska Izba Radio-dyfuzji Cyfrowej, Stowarzyszenie Teletechników Polskich XXI oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Głównym Sponsorem tej edycji wydarzenia byl operator satelitarny Astra CEE. Swoją ofertę zaprezentowali również: Cyfrowy Polsat, nc+, Diomar i Komax.

Prezes PIRC Jacek Silski otrzymał tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 w kategorii Otoczenie Biznesu, a Prezes Komax Jacek Kosiorek I nagrodę za temat Punkt Styku dla operatorów kablowych.

Za nami również ósma edycja targów Poznań Media EXPO – Forum technologii cyfrowych, która odbyła się w dniach 23-26 kwietnia 2018 roku i towarzyszyła Międzynarodowym Targom Securex. Polska Izba Ra-diodyfuzji Cyfrowej była partnerem technologicznym Targów.

Podczas pierwszego dnia obyło się uroczyste wręczenie Złotych Medali, które otrzymali między innymi Wiceprezes Cyfrowego Polsatu Dariusz Działkowski za Zestaw Internetu Domowego 300 zapewniającego dostęp do szerokopasmowego Internetu LTE z prędkością nawet do 300Mb/s w miejscach gdzie dotychczas było to nieosiągalne oraz Dyrektor COMSAT Sp. z o.o. Janusz Sura za odbiornik NTC “COMSAT TE 1060 HD” dający dużo przydatnych i wygodnych w użytkowaniu funkcjonalności w estetycznych kompaktowych wymiarach.

Odbyły się także warsztaty, na których Wiceprezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej Wojciech Sosiński, podziękował Firmie Eutelsat za znaczący wkład w promowaniu i organizację Targów PME 2018.

Prowadzący warsztaty Piotr Kędziorek zaprezentował zasady projektowania i zalety Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012r. (Dz. Ust. Poz.1289 z dnia 22.11.2012), “Instalacje teletechniczne”

Wraz z ekspozycją głównego Sponsora Firmy EUTELSAT Polska przykłady profesjonalnych rozwiązań oraz produkty spełniające wymagania Rozporządzenia Budynkowego zaprezentowali na wspólnym stoisku firmy zrzeszone w PIRC: Cyfrowy Polsat, Comsat, Diomar, DPM, Elpio, Komax.


Galeria zdjęć – fot. Wojciech Sosiński

This slideshow requires JavaScript.RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link