Free songs
header_good

Inteligentny dom

Firma DIOMAR świadczy profesjonalne usługi w zakresie projektowania, dostawy urządzeń, wykonawstwa i serwisowania nowoczesnych systemów Inteligentnego Domu.

System Fibaro

W naszej ofercie znajdują się urządzenia firmy Fibaro, które umożliwiają bezinwazyjną instalację. Zminiaturyzowane moduły, montowane w dowolnej puszce podtynkowej, działają w każdej instalacji. Dzięki temu, że system Fibaro nie łączy się trwale z infrastrukturą, modyfikacje możliwe są w każdej sytuacji np. przy remoncie mieszkania, zmianie koncepcji. Wystarczy wyjąć moduły ze ściany i zamontować je w nowym miejscu. Dzięki sieci mesh moduł odświeży swoje położenie i będzie dalej współpracował z pozostałymi elementami systemu.

Kompatybilność i technologia Z-Wave

System Fibaro funkcjonuje w oparciu o technologię Z-Wave. Jest to standard bezprzewodowej komunikacji na częstotliwości 868 MHz, co eliminuje zagrożenie nakładania się sygnałów z domową siecią WiFi. System Fibaro daje pełną swobodę sterowania i komunikacji, współpracuje bowiem z:

  • większością telefonów komórkowych dostępnych na rynku
  • z produktami bezprzewodowymi ponad 300 niezależnych producentów i wszystkimi urządzeniami, którymi sterować mogą konkurencyjne systemy
  • z wszystkimi dostępnymi na rynku kamerami IP

Inteligentny System

System Fibaro sam sprawdza i monitoruje stan poszczególnych urządzeń, a w razie potrzeby informuje użytkownika o wystąpieniu zdarzenia. Jako jedyny na rynku zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy, itp. Automatycznie się uaktualnia. Sam robi kopie zapasowe ustawień na zewnętrzne serwery. Elementy zasilane bateryjnie ze sporym wyprzedzeniem zaczną przypominać się o wymianie baterii. Gdy użytkownik wyjedzie na urlop i zapomni wyłączyć ogrzewanie, Fibaro wyśle wiadomość z pytaniem, czy ma to zrobić za niego.

Bezpieczeństwo

Umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym (Home Center 2). Każdy element systemu może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia centrali, gdy system wykryje np: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania, itd. Do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia VPN ani stałego adresu IP.

Sprawdź naszą ofertę na produkty Fibaro


Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą na usługi instalacji systemów Inteligentnego Domu, prosimy o KONTAKT


RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link