Free songs
header_good

Pokłosie XV Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2017

23 lutego b.r. minęły cztery lata od wprowadzenia w życie przepisów dotyczących obowiązku wykonywania instalacji telekomunikacyjnych w budynkach wielorodzinnych zawierających między innymi odpowiedniej jakości:

  • zespół anten do odbioru telewizji naziemnej i radia oraz telewizji satelitarnej do odbioru sygnałów z dwóch satelitów, najczęściej skierowanych na Hot Bird i Astrę, wraz z okablowaniem oraz elementami ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami,
  • infrastrukturę kablową łączącą Telekomunikacyjną Szafkę Mieszkaniową z Punktem Styku (punkt kolokacji urządzeń) zawierającą minimum 2 włókna światłowodowe, 2 kable UTP kat. 5 oraz 2 kable współosiowe,
  • węzły dystrybucyjne wykorzystujące profesjonalne systemy multiswitchowe, które umożliwiają pełny dostęp do sygnałów satelitarnych oraz sygnałów cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T i radia, a także umożliwiają wielu operatorom kablowym niezależne podłączanie abonentów oraz integracją z instalacjami alarmowymi, domofonowymi i pozostałymi telekomunikacyjnymi.

W dniach 22-24 marca 2017 roku, w Centrum Expo XXI w Warszawie, odbyły się XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2017, które były połączone z Wystawą TELETECHNIKA 2017.

Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja branży teletechnicznej, oraz promocja wszelkich nowoczesnych standardów budynkowych instalacji telekomunikacyjnych.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej, Stowarzyszenie Teletechników Polskich XXI oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Sponsorami VII edycji wystawy TELETECHNIKA 2017 byli operatorzy satelitarni Astra CEE i Eutelsat oraz firmy: Cyfrowy Polsat, FCA i Rate Art.




Sponsorzy warsztatów i wystawy


Prezentacje specjalistycznych firm instalacyjnych, producentów oraz dostawców miały na celu rozpowszechnienie informacji na temat wymagań wprowadzonych przez nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. Ust. Poz. 1289 z 2012 r.), które obowiązują od 23 lutego 2013 roku.

Wystawa TELETECHNIKA 2017 zgromadziła najlepszych specjalistów projektujących i wykonujących profesjonalne instalacje teletechniczne zgodne z Rozporządzeniem Budynkowym, pracujących w firmach w większości zrzeszonych w Polskiej Izbie Radiodyfuzji Cyfrowej: Comsat, Corab, Diomar, DPM, Elpio, FCA, Komax, Rate Art. i Televes.

Część szkoleniową stanowiły dwie sesje branżowe z zakresu budynkowej instalacji telekomunikacyjnej. W pierwszym dniu warsztatów (23.03) tematem wiodącym była „Nowoczesna instalacja telekomunikacyjna we współczesnym budownictwie”, natomiast drugiego dnia (24.03) prelegenci, eksperci i słuchacze szukali odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto pamiętać o infrastrukturze
telekomunikacyjnej przy budowie i remoncie budynków?”.

Uczestnicy szkolenia otrzymali opracowane przez ekspertów PIRC „Wytyczne do projektowania i budowy instalacji TV, TV-SAT, LAN i FTTH…”

Dużą popularnością cieszył się również „Kodeks dobrych praktyk” opisujący instalacje telekomunikacyjne w budynkach wielorodzinnych, wydany przy współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, rekomendowany przez STP i PIRC.

Organizowana w ramach Targów ELEKTROTECHNIKA wystawa obejmowała również prezentację produktów branżowych oraz konkurs na najlepszy wyrób Wystawy Teletechnika 2017.

W ramach VII Wystawy TELETECHNIKA 2017 przyznane zostały nagrody prezentowanym urządzeniom. Po rozpatrzeniu zgłoszonych wniosków i produktów komisja postanowiła przyznać I nagrodę ex aequo:

  • firmie Diomar Sp. z o.o. za system montażowy sprzętu multiswitchowego RACK-SAT
  • firmie Komax za Moduł Teletechniczny Systemowy Punkt Styku 19”. Natomiast nagrodę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa przyznano firmie Diomar Sp. z o. o. za system montażowy sprzętu multiswitchowego RACK-SAT.

Ponadto wyróżnienie Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI przyznano ex aequo firmie Diomar Sp. z o.o. za system montażowy sprzętu multiswitchowego RACK-SAT oraz firmie Komax za Komax Moduł Teletechniczny Systemowy Punkt Styku 19”.

Podczas uroczystego otwarcia Targów ogłoszone zostały również wyniki konkursu OSOBOWOŚĆ ROKU 2016, zorganizowanego przez organizacje branżowe: KIGE, PIIB, PIRC PSE, PZPO i SEP. Więcej szczegółów na: www.tele-technika.com

Nominowanym do Nagrody Osobowość Roku w kategorii OTOCZENIE BIZNESU został również Pan Jacek Silski, Prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.




Jacek Kosiorek omawia zalety profesjonalnych Punktów Styku 19″ oferowanych przez Diomar i Komax


Nagrodzone i wyróżnione podczas Wystawy Teletechnika 2017 innowacyjne Systemy RACK-SAT firmy DIOMAR oraz Systemowe Moduły Teletechniczne firmy KOMAX są ogromnym ułatwieniem przy budowie profesjonalnych Punktów Styku. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Budynkowym, w pełni integrują instalację z okablowaniem koncentrycznym, światłowodowym i skrętkowym LAN. Nie wymagających specjalistycznego programowania
i projektowania.
Są to propozycje kompletnych, gotowych do zainstalowania węzłów dystrybucyjnych wykorzystujących profesjonalne systemy multiswitchowe oparte o urządzenia niemieckiej firmy WISI Communications. Wystarczy podać przy zamówieniu ilość klatek schodowych oraz ilość mieszkań aby otrzymać od producenta gotowy Punkt Styku 19”.

Składając serdecznie podziękowania Wszystkim uczestnikom warsztatów i wystawy Teletechnika 2017, już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wystawy TELETECHNIKA, która odbędzie się w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2018 roku.

Do zobaczenia.

Foto: Wojciech Sosiński
Zapraszamy również do obejrzenia FOTO-RELACJI z wydarzenia


RSS
Follow by Email
YouTube
FbMessenger
Instagram
LinkedIn
Share
WhatsApp
Copy link