Free songs
header_good

Telewizja kablowa

Oferta firmy DIOMAR na telewizję kablową


Technologia cyfrowa DVB-T

Technologia cyfrowa DVB-T została opracowana w ten sposób, aby wyeliminować zakłócenia i inne problemy związane z transmisją napowietrzną. Szereg wbudowanych mechanizmów korekcji błędów doskonale sprawdza się również w instalacjach zbiorowych wykonanych wiele lat temu. Znacznie mniejsze są problemy z niską jakością kabli, nieekranowanymi gniazdami TV itp. Jeżeli jakość telewizji analogowej jest zadowalająca, to transmisja cyfrowa DVB-T będzie działać prawidłowo. Zalety technologii cyfrowej DVB-T nie wymuszają całkowitej przebudowy instalacji TV lecz pozwalają na wykorzystanie wszystkich jej sprawnych elementów, co ogranicza koszty ponoszone przez jej użytkowników.

Zagadnienie to jest istotne ze względu wyłączania nadajników analogowych TV i uruchamiania kolejnych multipleksów DVB-T.


Wdrożenia i instalacje telewizyjne

Oprócz dostawy nowoczesnej technologii cyfrowej dla instalacji telewizyjnych, firma DIOMAR wykonuje również samodzielnie wdrożenia.

Na zapytanie przedstawiamy przykładowe realizacje wykonanych instalacji wraz z referencjami i fotografiami.


Wdrożenia i instalacje telewizyjne

W związku z przejściem z analogowego systemu nadawania sygnału telewizyjnego na cyfrowy pragniemy zainteresować rewelacyjną ofertą WISI Communications i obecnie najlepszą na rynku cyfrową stacją czołową COMPACT dla budowy lub modernizacji instalacji telewizyjnych również w hotelach oraz małych i średnich sieciach kablowych.

Pozwala ona na efektywne kosztowo przetworzenie sygnałów DVB-C, DVB-T, DVB-S i DVB-S2 do technologii cyfrowej DVB-T.

Stacja COMPACT charakteryzuje się niską ceną oraz wysoką jakością wykonania z której słynie firma WISI Communications.

Dzięki temu ten produkt może być z powodzeniem stosowany w wielu instalacjach gdzie ważny jest niski koszt wdrożenia, a jednocześnie jest wymagana wysoka niezawodność pracy ze względu na ograniczoną obsługę serwisową np. w hotelach lub instalacjach zbiorowych AIZ.


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie www.wisi.pl, gdzie znajdziecie Państwo podstawowe informacje techniczne również o innych rozwiązaniach i sprzęcie WISI Communications.

Prezentacja stacji czołowej Chameleon, najnowszej oferty WISI Communications dla nawet najbardziej wymagających Operatorów Telewizji Kablowych, jest dostepna na stronie www.chameleon.net.pl.


Poniżej trochę informacji technicznych:

Do przetwarzania multipleksów DVB-T dla instalacji telewizyjnych i sieci kablowych proponujemy panel OH 89 do stacji COMPACT firmy WISI Communications GmbH. Panel ten realizuje funkcję podwójnego przemiennika DVB-T i pozwala na przetworzenie dwóch multipleksów DVB-T do dwóch sąsiednich kanałów DVB-T. Przykładowo dla Warszawy są to kanały K 48 (MUX2) i K55 (MUX3). Panel OH 89 dokona regeneracji sygnału i pozwoli na utworzenie 2 multipleksów wyjściowych np. w paśmie III na kanałach E11 i E12.

Stacja COMPACT pozwala również na instalację paneli OH79 i OH79D, które służą jako odbiorniki DVB-T/DVB-C MPEG4 i przetwarzają kanały cyfrowe do sygnałów analogowych PAL/SECAM stereo NICAM. Panele umożliwiają też odpowiednie ustawienie parametrów proporcji obrazu – np. program TVN w multipleksie DVB-T jest od początku nadawany w formacie 16:9 (satelitarnie jest nadawany w formacie 4:3) a obecnie coraz więcej kanałów zaczyna być nadawane w formacie 16:9. Na panelach OH 79 można wybrać format obrazu.


Panel OH79D różni się od OH79 tym, że posiada wbudowany dekoder Dolby Digital Plus (EAC-3) zgodny ze specyfikacją odbiornika DVB-T dla Polski.


2013-07-OfertaSpecjalna-Stacja

Stacja COMPACT jest interesującą propozycją sprzętową gdyż w jednej obudowie o wysokości 3U można zainstalować do 14 paneli roboczych. Jeżeli przyjąć taką konfigurację, że docelowo w stacji będą pracować 2 panele OH 89 obsługujące max 4 multipleksy DVB-T, to pozostaje do wykorzystania kolejnych 12 slotów na kolejne panele. Po wyłączeniu nadajników analogowych, stosując panele OH 79, będzie można zachować kilka analogowych programów w instalacji AZART. Już niedługo (po wyłączeniu nadajników analogowych) może zaistnieć potrzeba instalacji np. 4-5 paneli OH 79 i wówczas wykorzysta się ok. 50% pojemności obudowy stacji.

Dalsza rozbudowa stacji może iść w kierunku przetwarzania programów satelitarnych przy pomocy paneli OH 88H.

W obudowie stacji jest fabrycznie instalowany panel wzmacniacza o poziomie wyjściowym 110dBuV dla sygnałów analogowych (ok. 100dBuV dla sygnałów cyfrowych) oraz sumator i wzmacniacz radia UKF. Mając wiele instalacji o tej samej konfiguracji paneli, można korzystać z pen-drive USB i kopiować ustawienia stacji i wgrywać je w kolejnych lokalizacjach, co przyspiesza proces konfiguracji stacji. W ten sam sposób można realizować aktualizację oprogramowania paneli roboczych.

Wymiary obudowy stacji wynoszą 443mm x 132mm x 351mm.


Pobierz plik: icon_pdf


Pakiet programów w sieciach kablowych


nc+_logo
Oferta

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ PRZECZYTAJ NA TEN TEMAT OBSZERNY ARTYKUŁ


Abonent może odbierać wybrany pakiet CANAL+ w taki sposób, jaki będzie dla niego najwygodniejszy – używając modułu CAM zainstalowanego w telewizorze lub poprzez zewnętrzny dekoder, który również może pełnić funkcję cyfrowej nagrywarki PVR.

Lokalne sieci kablowe często stoją przed dylematem, czy inwestycja we własny system kodowania będzie opłacalna. Z drugiej strony abonenci korzystający z pełnego pakietu programów TV oczekują od operatora kablowego wprowadzania kolejnych kanałów TV typu Premium, najlepiej w jakości HD.


Super pakiet CANAL+

DIOMAR oferuje Państwu wprowadzenie pakietu CANAL+ składającego się z najlepszych na rynku kanałów tematycznych w sposób tani, szybki i wygodny.

Jeżeli w sieci operatora już działają programy tematyczne z oferty nc+, to wprowadzenie pakietu CANAL+ w jakości SD może nastąpić praktycznie bez jakichkolwiek inwestycji w sprzęt. Wystarczy tylko uruchomienie dwóch multipleksów DVB-C lub DVB-T, w których będą przetwarzane następujące programy:

RYS_2
RYS_1

Uruchomienie 6 programów CANAL+ HD będzie wymagać zakupu 1 lub 2 paneli roboczych do stacji czołowej, co może nastąpić dopiero wtedy, gdy operator znajdzie wystarczająco dużo abonentów chętnych do korzystania z tej oferty programowej. Do uruchomienia usługi rekomenduje się użycie paneli OH 85H lub OH 88H stacji czołowej COMPACT.


2013-07-OfertaSpecjalna-Stacja

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ PRZECZYTAJ NA TEN TEMAT OBSZERNY ARTYKUŁ